Odszkodowanie za wypadek w pracy

Rocznie dochodzi do ok. 100 tysięcy wypadków na terenie zakładów pracy. Istnieją zawody, w których ryzyko wystąpienia zagrożeń powodujących nega­tywne skutki dla zdrowia jest wpisane w specyfikę pracy. Wykonując tego typu zawód, pracownicy muszą kierować się szczególną ostrożnością przy wykony­waniu codziennych obowiązków zawodowych. Czasem jednak dochodzi do wypadku z przyczyn niezależnych od pracownika.

 

Praca na wysokościOsoby poszkodowane podczas wykonywania swo­ich obowiązków w pracy mogą ubiegać się o od­szkodowanie z ZUS. Jeśli wypadek został spowo­dowany z winy pracodawcy, oznacza to dla pracownika pewne przywileje. To pracoda­wca jest wtedy zobowią­zany do naprawienia szkody, żeby umożliwić poszko­do­wanemu pracownikowi odzyskanie dawnej spra­wności fizycznej, a co za tym idzie powrót do pracy.

 

Głównym problemem, gdy winimy pracodawcę za poniesioną krzywdę jest udowodnienie mu winy. Nie jest to proste, gdyż może on konsekwentnie nie przyznawać się do odpowiedzialności za powstały wypadek. Jeśli Twój praco­dawca zachowa się w ten sposób, sprawa trafi do sądu, a wtedy może ciągnąć się latami. Dlatego pamiętaj o zabezpieczeniu dowodów z miejsca zdarzenia i powołaniu wiarygodnych świadków wypadku.

 

Jeżeli zdarzył Ci się wypadek w pracy, który był na tyle poważny, że uszczerbek na zdrowiu nie pozwala Ci na powrót do zawodu, powinieneś ubiegać się o odszkodo­wanie. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób wyegzekwować należne Ci odszkodowanie za wypadek w pracy, skontaktuj się z nami. Nasza firma zatrudnia m.in. specjalistów z branży ubezpieczeń od lat zajmujących się dochodzeniem roszczeń swoich klientów z tytułu szkody majątkowej lub utraty zdrowia.

 

Dzięki nam zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy. Wystarczy, że nam zaufasz i zostawisz swoje dane kontaktowe w formularzu. Nasz specjalista oddzwoni do Ciebie bezpłatnie.

Kredyty Gotówkowe w Finanse 24

Wypełnij formularz

– poznaj szczegóły oferty

pole wymagane

pole wymagane

pole wymagane

pole wymagane wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych szczegóły pole wymagane wyrażam zgodę na przesyłanie informacji szczegóły

Zadzwoń!

lub zadzwoń 518 252 676

Najwyższa jakość usług w Finanse 24

Możemy pomóc Ci już teraz, wystarczy, że wypełnisz powyższy wniosek online, a skontaktujemy się z Tobą.